Zamykania działalności – co z ubezpieczeniem?
Zdarza się, że prowadząca działalność nie przynosi pożądanych efektów. Zdarza się, że chwilowo musisz opuścić kraj, jednak nie masz zamiary likwidować działalności.
Co zrobić w takiej sytuacji, aby po powrocie znów otworzyć firmę i nie zaczynać wszystkiego od nowa? Taka sytuacja dotyczy nie tylko wyjazdów, ale i np. ciężkich chorób, które chwilowo uniemożliwiają prowadzenie firmy.
Dobrym pomysłem jest wówczas zawieszenie działalności. Wniosek taki składa się w Urzędzie Gminy.
O czym należy pamiętać? O tym, iż w czasie zawieszenia działalności nie wolno wykonywać pracy ani wystawiać faktur z nią związanych. Nie wolno także wykonywać tych samych prac co do tej pory, ale w postaci umowy o dzieło lub umowy zlecenie.
W czasie, kiedy działalność jest zawieszona, warto ubezpieczyć się w któregoś z członków rodziny. Może to być żona, mąż, rodzice.
To ważne, ponieważ wraz z upływem 30 dni od daty opłacenia ostatniej składki zdrowotnej, przedsiębiorca tarci prawo do darmowego leczenia – innymi słowy przestaje być ubezpieczony.
Polecane artykuły
Płytki podłogowe oferowane są w różnym typie
Bardzo ważne jest to, jakie podłogi mamy w naszym domu, bo tak naprawdę to one w znacznej mierze są eksploatowane. Chodzi się po nich, przesuwa różne rzeczy, nie raz nam coś na nie upadnie, a to oznacza, że muszą być bardzo wytrzymałe, bo w przeciwnym razie dość często będziemy musieli je wymieniać
Jak latem łamiemy dress code?
Lniane, przewiewne sukienki, a nawet lniane spodnie, zdecydowanie nie są odpowiednim strojem do zaprezentowania się w firmie. Nadają się na niedzielny spacer po nadmorskiej promenadzie, ale nie do pracy. Szczególnie muszą o tym pamiętać osoby mające stały kontakt z klientami, dla których stanowią w